Podział majątku – praktyczne aspekty w świetle obowiązujących przepisów, w nurcie „Sztuki rozstania”

Warsztat połączony będzie ze spotkaniem autorskim książki „Sztuka rozstania – kiedy prawo idzie w przez z psychologią”.
Spotkanie prowadzone będzie przez adwokat Honoratę Janik-Skowrońską, autorkę książki „Sztuka rozstania – kiedy prawo idzie w parze z psychologią”.
Podczas spotkania dowiedzą się Państwo:
- W jaki sposób powstaje wspólność majątkowa małżeńska,
- Czym jest rozdzielność majątkowa małżeńska,
- Co wchodzi w skład majątku wspólnego na różnych etapach małżeństwa,
- Czym jest majątek osobisty każdego z małżonków,
- W jaki sposób powstaje ustrój rozdzielności w małżeństwie i kiedy go wprowadzić,
- Jakie są możliwości podziału majątku wspólnego,
- Jak wygląda i na czym polega podział nieruchomości obciążonej kredytem hipotecznym.
Na koniec zbierzemy wszystkie informacje w całość i je podsumujemy.
Atutem spotkania będą praktyczne aspekty związane z przygotowaniem stron do ustalenia formy podziału majątku po rozstaniu oraz przygotowaniem wniosków do sądu w tym zakresie, a także przygotowania się do udziału w mediacji.
Autorka opiszę jak pracować nad ustalaniem strategii procesowej oraz działaniem przed sądem.
Wspólnie przeanalizujemy konkretne przypadki tzw. „z sali sądowej” oraz omówimy sprawy, z którymi spotyka się adwokat czy mediator.
Na spotkanie i warsztat zapraszamy osoby, które zmagają się z problemem rozstania, podziału majątku i ustalenia kwestii prawnych i życiowych z tym związanych, prawników, psychologów, pedagogów, nauczycieli, pracowników pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, studentów kierunków społecznych, a także dla osób, które na co dzień pracują z osobami znajdującymi się w sytuacjach rozstania.
Koszt udziału w spotkaniu:
185 PLN + VAT Specjalna oferta! Do 31.01.2021 koszt szkolenia to tylko 99 PLN.
Miejsce spotkania:
ONLINE
Prowadząca:
Adwokat Honorata Janik – Skowrońska, doświadczony adwokata, twórczyni nurtu prawno – psychologicznego „Sztuka rozstania” ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego Ukończyła etatową aplikację sądową przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Następnie uzyskała wpis na listę adwokatów prowadzoną przez Pomorską Izbę Adwokacką w Gdańsku.
Jest wiodącym specjalistą z zakresu prawa rodzinnego. Zajmuje się rozwodami, władzą rodzicielską, opieką nad dziećmi, alimentami, podziałami majątku.
Wobec nowatorskich rozwiązań przez nią podejmowanych wielokrotnie doceniana i wyróżniana. Była, obok Rzecznika Praw Dziecka i Mirosławy Kątnej – przewodniczącej Komitetu Ochrony Praw Dziecka prelegentem na konferencji „Kocham, Rozumiem, Szanuję” II Malborskiego Kongresu Dziecięcego, gdzie miała okazję wygłosić wykład na temat Roli dziecka w procesie sądowym”.
Ponadto reprezentowała Polskę na The International Scientific Conference on Shared Parenting, Malaga, Spain, gdzie poruszane były kwestie związane z opieką naprzemienną, alienacją rodzicielską oraz współpracą rodzicielską.
Brała aktywny udział w pracach legislacyjnych nad projektem ustawy Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy. Podczas posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji w Senacie RP – wygłaszała opinię na temat opieki naprzemiennej.