„Opieka współdzielona – praktyczne aspekty jej wdrażania w świetle obowiązujących przepisów, w nurcie „Sztuki rozstania”

„Opieka współdzielona – praktyczne aspekty jej wdrażania w świetle obowiązujących przepisów, w nurcie „Sztuki rozstania”
Warsztat połączony będzie ze spotkaniem autorskim książki „Sztuka rozstania – kiedy prawo idzie w przez z psychologią”.
Spotkanie prowadzone będzie przez adwokat Honoratę Janik-Skowrońską, autorkę książki „Sztuka rozstania – kiedy prawo idzie w parze z psychologią” i mediatora – Magdę Bellwon.
Podczas spotkania zachęcimy Państwa do innego spojrzenia na kwestię świadomości prawnej ludzi i wprowadzenie nowej jakości do kultury prawnej w zakresie wdrażania różnych form opieki współdzielonej.
Przedstawimy, jak ważna jest świadomość prawna i w jaki sposób wpływa ona na jakość życia. Dowiedzą się Państwo również, jak ważne jest połączenie wiedzy prawnej i psychologicznej oraz jak posiadana wiedza może wspierać mediację i pracę mediatora rodzinnego.
Podczas spotkania zostaną przedstawione prawa i obowiązki małżonków i konkubentów wzajemnie w stosunku do siebie oraz w stosunku do ich dzieci – w kontekście opieki współdzielonej. Przedstawione zostaną również możliwości jakie daje mediacja w przypadku uzgodnień dotyczących opieki współdzielonej przy udziale obojga Rodziców.
Atutem spotkania będą praktyczne aspekty związane z przygotowaniem stron do ustalenia formy opieki nad dzieckiem po rozstaniu oraz przygotowaniem wniosków do sądu w tym zakresie a także przygotowania się do udziału w mediacji.
Opiszemy jak pracować nad ustalaniem strategii procesowej oraz działaniem przed sądem.
Wspólnie przeanalizujemy konkretne przypadki tzw. „z sali sądowej” oraz omówimy sprawy, z którymi spotyka się mediator.
Na spotkanie i warsztat zapraszamy osoby, które zmagają się z problemem rozstania i ustalenia kwestii prawnych i życiowych z tym związanych, prawników, psychologów, pedagogów, nauczycieli, pracowników pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, studentów kierunków społecznych, a także dla osób, które na co dzień pracują z osobami znajdującymi się w sytuacjach rozstania.
Koszt udziału w spotkaniu:
185 PLN
Rejestracja na wydarzenie i zakup biletów na stronie: www.sztukarozstania.com
Miejsce spotkania:
„Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza”, ul. Grunwaldzka 82, Gdańsk
Prowadzące:
Adwokat Honorata Janik – Skowrońska, doświadczony adwokata, twórczyni nurtu prawno – psychologicznego „Sztuka rozstania” ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego Ukończyła etatową aplikację sądową przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Następnie uzyskała wpis na listę adwokatów prowadzoną przez Pomorską Izbę Adwokacką w Gdańsku.
Jest wiodącym specjalistą z zakresu prawa rodzinnego. Zajmuje się rozwodami, władzą rodzicielską, opieką nad dziećmi, alimentami, podziałami majątku.
Wobec nowatorskich rozwiązań przez nią podejmowanych wielokrotnie doceniana i wyróżniana. Była, obok Rzecznika Praw Dziecka i Mirosławy Kątnej – przewodniczącej Komitetu Ochrony Praw Dziecka prelegentem na konferencji „Kocham, Rozumiem, Szanuję” II Malborskiego Kongresu Dziecięcego, gdzie miała okazję wygłosić wykład na temat Roli dziecka w procesie sądowym”.
Ponadto reprezentowała Polskę na The International Scientific Conference on Shared Parenting, Malaga, Spain, gdzie poruszane były kwestie związane z opieką naprzemienną, alienacją rodzicielską oraz współpracą rodzicielską.
Brała aktywny udział w pracach legislacyjnych nad projektem ustawy Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy. Podczas posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji w Senacie RP – wygłaszała opinię na temat opieki naprzemiennej.
Magda Bellwon – mediator, trener
Z wykształcenia prawniczka. Z pasji i zawodu mediatorka i trenerka umiejętności mediacyjnych oraz komunikacyjnych i negocjacyjnych.
Od 2007 roku praktykująca mediatorka. Certyfikowana trenerka metody Action Learning.
Właścicielka firmy „Conseo”, zajmującej się prowadzeniem mediacji, negocjacji, propagowaniem idei polubownego rozwiązywania sporów oraz szkoleniami z zakresu mediacji, umiejętności mediacyjnych oraz treningu umiejętności komunikacyjnych.
Członkini Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.
Podczas prowadzonych przeze mnie szkoleń i warsztatów pokazuję jak ważna jest współpraca w życiu prywatnym i zawodowym. Dzięki umiejętności dostrzegania „punktów zapalnych” w pracy zespołów oraz we wzajemnych relacjach wspieram w znalezieniu rozwiązania a tym samym pokazuję jak nie powtarzać tych samych błędów w przyszłości. Równoważąc pracę mediatora, prowadzę sesje Action Learningu, które dają możliwość pracy nad celami, wśród przyjaznej grupy ludzi, poszukującej nowych rozwiązań, wspierającej się w czasie pracy i dzielącej się swoim doświadczeniem.
Prowadzę warsztaty i szkolenia dla przedsiębiorców, prawników oraz trójmiejskich NGO, promując ideę mediacji i pokazuję jej praktyczne zastosowanie w życiu codzienny. Współpracuję z trójmiejskimi uczelniami wyższymi.
W życiu codziennym propaguję myślenie „poza schematami”, poszukując kreatywnych rozwiązań, wspieram innych w znalezieniu rozwiązania w sprawach, które wydają się bez wyjścia.