Nie bój się zacząć od nowa! Życie daje Ci szansę na nowy początek!

Sztuka rozstania

Co możesz tu otrzymać dla siebie? Przechodzisz przez rozwód lub separację? Jesteś w konflikcie ze swoim byłym partnerem? Jesteś tym zmęczony? Przytłaczają Cię „dobre rady” innych osób?

Rozwód czy rozstanie jest uznawane przez psychologów za jedno z bardziej traumatycznych przeżyć. Pracując jako adwokat, towarzysząc ludziom w ich trudnych sytuacjach, zauważyłam, że pomoc prawna to tylko część z tego, czego ludzie potrzebują. Konsekwencje decyzji podjętych podczas rozwodu przez ludzi odczuwane są przez nich przez kilka, kilkanaście lat, a czasami nawet przez całe życie. Niejednokrotnie, te konsekwencje odczuwane są przez inne osoby – dzieci, rodziców, przyjaciół, wspólników etc.

Musisz wiedzieć, że każdy inaczej przeżywa trudne sytuacje, w tym rozstanie. Dla mnie ważne jest, aby pokazać jak świadomie pracować nad sobą, w zgodzie z przepisami prawnymi.

Zdaję sobie sprawę, ile nieprawdziwych informacji można przeczytać na stronach czy forach internetowych. Taka niefachowa „wiedza” wprowadza chaos i panikę u wielu osób.

Bardzo wiele osób, stając w trudnej sytuacji życiowej – rozstania, myślenia o rozstaniu, rozwodu nie otrzymuje obiektywnej pomocy od swojej rodziny czy przyjaciół w zakresie ich sytuacji. Rodzina i przyjaciele chcą dla Ciebie jak najlepiej, jednak przez to, że kochają Ciebie – targają nimi emocje, tak jak Tobą. To sprawia, że zamiast pomocy otrzymujesz dawkę trudnych emocji Twoich bliskich.

Problemy z jakimi bryka się większość osób to:

  • brak wiedzy,
  • brak obiektywizmu,
  • brak asertywności,
  • kierowanie się emocjami (brak rzeczywistej, obiektywnej oceny sytuacji),
  • brak zdolności wyobrażenia sobie swojej przyszłości,
  • widzenie wszystkiego w „czarnych barwach”,
  • podejmowanie niekorzystnych dla siebie (finansowo i prawnie) decyzji,
  • zbyt łatwe odpuszczanie,
  • wkładanie energii w walkę o coś, co nie ma racji bytu.

Przez to wszystko, ludzie podejmują błędne decyzje życiowe. Te błędne decyzje kosztują ich bardzo dużo. Nie dość, że kosztują ich dużo pieniędzy, ale również wiele nieprzespanych nocy, lęków, problemów emocjonalnych, psychicznych.

Konkretne narzędzia do pracy dla Ciebie!

Właśnie po to, aby pomóc takim osobom cały czas pracuję nad konkretnymi narzędziami, które mają za zadanie wesprzeć osobę będącą w rozstaniu. Moja praca w kancelarii na spotkaniach z Klientami, w sądach podczas rozpraw, czy podczas warsztatów indywidualnych lub grupowych z Wami dostarcza mi na bieżąco inspiracji w zakresie pomocy szerszej grupie osób. Dodatkowo, oprócz praktyki – prowadzę również pracę naukową. Połączenie tych wszystkich elementów daje konkretne rozwiązania.

Moim celem jest pokazać Tobie, że można podejść do każdej sytuacji życiowej odpowiedzialnie za siebie. Jak życie daje Ci cytryny, Ty zrób z nich sok! Wszystko jest w Twoich rękach i Twojej głowie.

Nie mogę obiecać Ci, że będzie łatwo. Nie mam też czarodziejskiej różdżki, która sprawi, że z dnia na dzień Twoje problemy, które narastały latami znikną. Ale mogę Ci obiecać, że pokarzę Ci inną drogę, inne spojrzenie na problemy. Problem = szansa na rozwój. Tylko Ty jesteś odpowiedzialny za to, co zrobisz ze swoim życiem.

Książka Sztuka rozstania – kiedy prawo idzie w parze z psychologią powstała na podstawie moich doświadczeń zawodowych, życiowych, mojej wiedzy zdobywanej w tej dziedzinie od kilkunastu lat. Ta książka jest pierwszym, niezbędnym krokiem do zmiany.

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany czy ta książka jest dla Ciebie – spójrz na kilka pierwszych stron. Może również dołączysz do grona osób, którym udało się zmienić swoje życie, poprzez Sztukę rozstania. Wielu czytelników uważa tą książkę, jak talizman, do którego mogą wrócić w chwili, w której potrzebują tego.

Czego dowiesz się po przeczytaniu Sztuki rozstania?

Dowiesz się, czym jest świadomość prawna. Jakie są prawa Twoje i Twoich dzieci. Dlaczego warto uwrażliwiać dzieci na znajomość prawa od najmłodszych lat.

Dowiesz się również czym jest alienacja rodzicielska i co zrobić, żeby nie krzywdzić w ten sposób swojego dziecka. Jeżeli jesteś ofiarą alienacji rodzicielskiej, poznasz mechanizmy jej działania i metody radzenia sobie nią.

Dodatkowo opisane są modele sprawowania opieki przez rodziców po rozstaniu. Omówiony jest model opieki współdzielonej, w którym każdy z rodziców pełni rolę opiekuńczą i wychowawczą dla swojego dziecka, a nie tylko jest weekendowym rodzicem.

W książce szczegółowo zostały omówione zmiany społeczne, które zaszły na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat i aktualne, przystające do tych zmian rozwiązania prawne. Dotyczą one sposobu sprawowania opieki nad dzieckiem, aspektów władzy rodzicielskiej i praw, i obowiązków rodziców.

W przypadku, kiedy nie udałoby się dojść do porozumienia lub porozumienie byłoby częściowe – wówczas można sięgnąć do ostatniego rozdziału książki – w którym poświęcam uwagę procesowi sądowemu. Wskazuje jak się do niego przygotować, czym jest strategia procesowa, czy jak wybrać dobrego adwokata.

Dowiesz się w jaki sposób przygotować się do negocjacji i jak negocjować, żeby zawrzeć porozumienie. W książce zawarte są konkretne ćwiczenia i formularze, które pomogą ustalić istotę sporu i przejść przez proces negocjacji. W książce zawarty jest przykład porozumienia rodzicielskiego wraz z omówieniem.

Interpretacja treści zawartych w książce uzależniona jest od poziomu świadomości i zdolności rozumienia siebie i otaczającą rzeczywistość czytelnika. Oczywiście nad tym wszystkim można i trzeba pracować! Trzeba starać się odnajdować w sobie drzemiące pokłady kreatywności, szczęścia i miłości do siebie.

W celu bieżącego wsparcia – mamy swoją społeczność na grupie na fb i Instagramie. W grupie tej zamieszczamy inspiracje, cytat, wpisy naszych członków, prowadzę spotkania on line (live) z Wami, aby maksymalnie pomóc Wam w trudnych sytuacjach. Celem grupy jest wzajemne wsparcie i rozwój (a nie narzekanie, czy hejtowanie).

Oprócz tego mam ogromną przyjemność pracować z Wami indywidulanie lub na warsztatach. Konkretne informacje podawane są na bieżąco – sprawdzajcie w naszym sklepie.

Dołączcie do grona świadomych ludzi.